Aktywności

Loading…
Category: Aktywnosci
Sort by: Creation Date
Order: Descending
 • Film Sztafeta Talentów

  Stowarzyszenie AWA w ramach konkursu Podwórko Nivea udzieliło wsparcia w nagraniu spotu o talentach dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Elblągu. Spot prezentujący talenty będzie podlegał głosowaniu w internecie. Najlepszy film zostanie nagrodzony podwórkiem Nivea. Czekamy na wyniki konkursu i liczymy na wygraną!

 • Żołnierze Wyklęci

  Stowarzyszenie AWA aktywnie uczestniczy w rynku edukacyjnym i wspiera lokalne szkoły. W związku z konkursem na film z akademii szkolnej na temat Żołnierzy Wyklętych organizowanym przez IPN pod patronatem Prezydenta RP, członkowie AWA wsparli technicznie i merytorycznie uczniów i nauczycieli SP 19 w Elblagu w realizacji tego wyzwania. Działania zakończyły się sukcesem, gdyż SP 19 […]

 • Ozoboty

  Ozoboty – nauka robotyki i programowania z użyciem interakcji. Stowarzyszenie AWA przygotowuje taki projekt dla elbląskich szkół podstawowych. Ozoboty to innowacyjna, forma nauki programowania od świecącego robota rozpoznającego namalowane kreski, do tworzenie skomplikowanych programów (zawierających pętle, instrukcje warunkowe, funkcje matematyczne typu (random – losowość) w  zaawansowane środowisku programistycznym.

 • Klaster Sportowy

  Edmund Szwed od kilku lat prezentował słuszność i celowość utworzenia Klastra Sportowego w Elblągu. Istotą jest integracja wszystkich stowarzyszeń i klubów w jednym podmiocie pod patronatem JST, która monitoruje i dysponuje środkami finansowymi w ramach Funduszu Sportowego oraz pośredniczy w transferach finansowych pomiędzy sponsorami a sportowcami. Celem klastra jest integracja podmiotów gospodarczych jako sponsorów ze […]

 • Festiwal Reklamy

  Stowarzyszenie AWA w ramach współpracy z IV LO im. KEN w Elblągu realizowało zadania związane z edukacją medialną. Partycypowało we wszelakich działaniach zmierzających do wykorzystania technik cyfrowych do tworzenia obrazu i dźwięku. Efektem tej pracy jest Festiwal Reklamy, podczas którego młodzież prezentowała swoje prace.

 • Redakcja Sportowa

  Stowarzyszenie AWA stworzyło Redakcję Sportową w Elblągu. Projekt polegał na bieżącym dokumentowaniu wydarzeń sportowych z miasta, utrwalaniu cyfrowym osiągnięć i sukcesów rodzimych sportowców. Otwarcia dokonał Prezes Stowarzyszenia AWA Edmund Szwed podczas Targów Sportu wręczając Prezydentowi Miasta Elbląga symboliczną koszulkę Redaktora Nr 1.

 • Mali Bajkopisarze

  Stowarzyszenie AWA partycypowało w projekcie i konkursie małych bajkopisarzy zorganizowanym przez Warmińsko Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblagu. W projekcie brały udział przedszkola z regionu. Dzieci samodzielnie tworzyły bajki swojego scenariusza, kreowały postaci i historie, a AWA odpowiedzialne było za obsługę medialną projektu. Utrwalaliśmy najpiękniejsze momenty dziecięcej twórczości.

 • Gala Sportu 2012

  Stowarzyszenie AWA w ramach współpracy z Urzędem Miasta Elbląg z Departamentem Sportu realizowała Galę Sportu 2012. Odpowiedzialna była za obsługę medialnę imprezy, przygotowanie materiałów filmowych i oprawę dźwiękową. To coroczny cykl, podczas którego Prezydent Elbląga nagradza elbląskich sportowców za wyniki sportowe za poprzedni rok.  

 • Propozycja integracji z Kaliningradem

  Prezes Stowarzyszenia AWA aktywnie uczestniczył w działaniach i projektach promocyjnych miasta Elbląg. Podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta 1 lutego 2013 roku pt. Dwa bliskie sobie miasta Elbląg -Kaliningrad zaproponował wspólne świętowanie  młodzieży polskiej i rosyjskiej podczas corocznej imprezy studenckiej Juwenalia. Mogłaby ona być transmitowana na żywo.

 • Głos społeczny AWA

  Prezes Stowarzyszenia AWA Edmund Szwed aktywnie uczestniczył w konsultacjach społecznych w sprawie Strategii Miasta Elbląga lata 2012-2020, podczas których proponował wiele rozwiązań inwestycyjnych, społecznych i gospodarczych w celu poprawy sytuacji ekonomicznej naszego miasta.

 • Social Media

  Dnia 11 stycznia 2017 roku w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu odbył się otwarty wykład pt. Social Media. Media społecznościowe jako źródło przekazu informacji o Tobie, firmie, szkole” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanych tematyką mediów tradycyjnych i społecznościowych. Celem wykładu było nie tylko przybliżenie merytorycznych zagadnień związanych z kreowaniem wizerunku i zasadami obowiązującymi […]

 • Projekt TOC Uczymy Myślenia

  Stowarzyszenia AWA pod prezesurą Edmunda Szweda wspierało Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblagu w realizacji projektu edukacyjnego TOC Uczymy krytycznego myślenia. Aktywność ta miała na celu wsparcie w zakresie medialnym, by projekt był osiągalnym i transmitowanym na żywo.

 • Projekt JPII

  Edmund Szwed jest pomysłodawcą projektu edukacyjnego JPII.  Istotą projektu było dokumentowanie życia katolickiej społeczności, aktywności młodzieży katolickiej oraz integracja w duchu wiary i miłości. Edmund Szwed zaproponował projekt edukacji medialnej w formie internetowej telewizji katolickiej. Realizacja idei edukacyjnej  JPII zaowocowała powstaniem materiału filmowego z XIX Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy.

 • Kompetencje medialne – Grupa Medialna

  Stowarzyszenie AWA realizowala projekt Grupy Medialnej w IVLO w Elblągu. Prezes AWA proponował elbląskiej młodzieży możliwość rozwoju kompetencji medialnych, dających szansę na rozwój osobisty, niezależność finansowa i lepszą przyszłość. W projekcie Stowarzyszenie AWA kształtowało wśród młodzieży umiejętności cyfrowe, kształtowania wizerunku, pracy w zespole. Zajęcia w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem AWA przygotowywały młodzież do pracy w […]